Білгород-Дністровський (Аккерман) – найдавніше місто України. Також він внесений до списку десяти найдавніших міст світу. Історія міста Білгород-Дністровський нараховує більш як 2500 років. За весь час свого існування місто змінило більше 13 назв (Тіра, Аккерман, Монкастро, Четате, Албе, Білгород…).


Білгород-Дністровський був відомий ще в глибокій давнині візантійцям, римлянам, азіатським племенам внаслідок завойовницьких походів кіммерійський племен XV–V ст. до н. е., а потім і скіфських племен до І ст. н. е. Причорноморський родючий степ дав початок цивілізації України за рахунок торгівлі з греками та римлянами. Благодатний край з м'яким кліматом чорноземної рівнини, який не піддається руйнівним ураганам, підтопленням, землетрусам, зсувам.


Зміг уникнути Аккерман рабовласницького ладу, кріпосного права. Давні водні торгівельні шляхи на Дунаї, Дністрі і Бессарабська земля захищалась деякою кількістю фортець. Нескінченні війни кіммерійців за родючі Бессарабські степи завершились їх вигнанням скіфськими племенами у V столітті до н. е.


Кіммерійці ті скіфи займались полюванням, скотарством, риболовлею, землеробством, торгівлею. Виготовляли бронзові мечі, стріли, серпи. У 502 р. до н. е. Білгород-Дністровський (Аккерман) був заснований давніми греками з Візантії для торгівлі сіллю, медом, воском, рибою, хлібом, рабами.


В 513 році до н. е. перський цар Дарій І переплив через Босфор та Дунай. З військом на 700 тисяч чоловік і 600 веслових кораблів він увійшов у скіфські земля для їх підкорення. Скіфські царі об’єднались, але в бій не вступили, а почали відступати в Таврійські степи з викраденням худоби, винищенням водних колодязів и випалюванням Бессарабського степу. Тоді лісостеп був покритий високим і густим різнотрав'єм, де мешкали дикі медоносні бджоли і багато живності, які були джерелом життя кочового населення. Кінські загони скіфів винищували тилові запаси постачання і військо. Перси почали відступ на Балкани через Дунай, і мали при цьому великі втрати від скіфських воїнів.


Тактика відступу для перемоги не раз виручала слов'янські племена.


У 331 році н. е. відомий полководець Олександр Македонський з 30-тисячним військом здійснив похід у скіфські степи для підкорення, але був розбитий скіфами біла м. Очаково. На жаль, в результаті роз'єднаності скіфських царів, їх витісняли гуни в Крим. Скіфи залишили нам свої кургани-могильники, виготовлення кумису та бронзових монет із зображенням розумного дельфіна і колеса, як геніальний винахід глибокої давнини. В 332 році римляни захоплюють торгове місто Тіра, і встановлюють християнську релігію - будують церкви і забороняють язичництво.


У 677 році поволзькі болгари з'являються в місті Аккерман і причорноморських землях. Роблять Білгород-Дністровський своєю резиденцією під назвою Біла Вежа, а в 700 році їх витісняють на Балкани слов'янські племена - половці, печеніги, тиверці. Місто Біла Вежа (Аккерман) називають Білгородом. В 907-967 рр. на шляху у Візантію в Білгороді зупиняються Київські князі Олег, Ігор, Святослав і Ольга. У 1241 році татаро-монголи хана Нагая захоплюють м. Аккерман і «Аккерманську фортецю», не руйнують його, а передають в оренду грекам і римлянам, які змушені продовжувати будівництво фортеці для охорони товарів. Місто отримує назву Монкастро - Білгород-Дністровський і стає резиденцією хана Ногая. Повстання городян в 1362 році скинуло міське керівництво римлян і татар. Місто увійшло до складу Молдавського князівства з назвою Четате-Албе.


Розквіт відбувся за часів Молдавського князя Штефане Великого, який зріднився з Київським князем і добудував у 1454 р. фортецю. Штефан Великий чеканить свою монету, веде торгівлю з середземноморськими державами.

Відпочинок в Затоці