візовий центер Безкордонів

Багато українських електриків прагнуть виїхати за межі України на тимчасові або тривалі заробітки. На перший погляд здається, що такі спеціалісти всюди затребувані, тому знайти підходящу роботу їм не складно. Насправді існують певні важливі моменти, про які треба подумати мігрантам ще на етапі планування поїздки.

 Що треба знати

Перш ніж вирушити за кордон в пошуках роботи, рекомендується проаналізувати світовий ринок праці і визначити, в яких країнах існує брак електриків. Можна скористатися послугами агентств, які допоможуть знайти вакансію, але за це прийдеться заплатити немало грошей. Навіть робота в Польщі, в якій найлегше працевлаштуватися українцям, не завжди доступна. Високооплачувані вакансії з хорошими умовами, як правило, підшукується через посередників.

Кожен претендент на роботу повинен визначитися зі своїми перевагами. В Україні професія електрика не рідкісна. Тому бажаючих працевлаштуватися за кордоном чимало. В умовах сильної конкуренції шанси отримати вакансію мають лише кращі спеціалісти.

Також для працевлаштування електриком в інших країнах необхідно знати їхню мову. Так, офіційна робота в Англії електриком може надатися лише висококласному спеціалісту, який добре володіє англійською та має документи європейського зразка, що підтверджують його мовні та професійні знання.

Окрім цього, претендент на роботу за кордоном повинен бути готовим до того, що йому прийдеться пройти стажування та скласти відповідний іспит. Після цього кандидат отримує право офіційно працювати за фахом. Наприклад, робота в Німеччині може бути надана електрику з іншої країни лише за умови, що він пройшов відповідну підготовку та має німецький Сертифікат.

Велике значення має досвід роботи. Наприклад, у Австралії працевлаштуватися за фахом може лише електрик, який має не менше 7 років стажу.

 Перспективи професії

На сьогоднішній день професія електрика являється однією з найпопулярніших у світі і має широке використання в промисловості. У кожній країні потрібні такі спеціалісти на виробничі об’єкти, будову, великі підприємства. Електрики необхідні для обслуговування обладнання на фабриках і заводах, для контролю та налаштування систем електрогосподарств. Від цього спеціаліста залежить робота промислових підприємств. Сучасне обладнання потребує великого споживання електроенергії, тому крупним компаніям важливо мати в своєму штаті декілька електриків, які будуть постійно слідкувати за станом техніки. Тож ця професія є затребуваною зараз і гарантовано буде популярною в майбутньому.